Dalsze działania, jakie???

OTO NASZE DZIAŁANIA...

Obecnie kontynuujemy prace przy murze, który jest równocześnie ścianą budynku. Polegają one na:
• wykonaniu izolacji pionowej fundamentów muru obronnego od wewnątrz i od zewnątrz na długości przedszkola - 48,32 mb;
• wykonaniu prac budowlanych i konserwatorskich muru od strony zewnętrznej na długości 12,80 mb.

Koszt tych prac będzie wynosił 288 337, 20 zł, na które otrzymałyśmy dotacje od instytucji państwowych:
Marszałka Województwa Podkarpackiego - 120 000,00 zł
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 100 000,00 zł
Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - 40 000,00 zł
Nasz wkład własny będzie wynosił - 28 337, 20 zł

PRACE PRZY SAMYM PRZEDSZKOLU

Niezależnie od prac przy murze trwają prace przy budowie samego przedszkola.
Jeszcze w tym roku planujemy:
• wykonać ściany fundamentowe żelbetowe w części podpiwniczonej, które zostaną pokryte stropem;
• na pozostałej długości przedszkola - dalszy ciąg robót ziemnych w tym wykopy na ławy i ściany fundamentowe, wykonamy ławy i ściany fundamentowe oraz stropy nad zabytkowymi piwnicami.

Szacunkowy koszt prac w III etapie wyceniono na ok. 443 000 zł. Na najpilniejsze prace potrzebujemy teraz 250 000 zł. Taką kwotę chcemy zebrać w najbliższych miesiącach z pomocą naszych Darczyńców.

Ufamy (i modlimy się gorąco), że nam się to uda! Dzieci z Jarosławia i okolic czekają na Mikołajkowe Przedszkole.

Jesteśmy świadome, że jedynie wspólnymi siłami możemy osiągnąć zamierzony cel. Wystarczy, że każdy, kto tylko może, zrobi „jeden krok” i wesprze finansowo nasze dzieło, przekaże innym informację o naszej akcji... Każdy „mały krok” jest dla nas bardzo ważny. Każda kwota, która do nas trafi, zostanie wykorzystana na ten cel.

ARCHIWUM NASZYCH AKCJI

Dla tych którzy po raz pierwszy trafili na stronę naszej akcji www.zrob1malykrok.pl - zapraszamy na archiwalną stronę akcji - TUTAJ - do galerii zdjęć i do obejrzenia filmików. Tam wyraźnie widać co udało się nam już zrealizować.