Dar na Stulecie

Dar na Stulecie

Kochani, chcemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością, która bardzo uradowała nasze serca.

W dniu 18.05.2019 r. w 99 rocznicę Urodzin Jana Pawła II na Wawelu rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie". TUTAJ nagranie z inauguracji tej pięknej inicjatywy. Nasze wspólne dzieło dokończenia budowy przedszkola również włączyłyśmy w tę akcję.

Główną ideą projektu jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Wszystkie inicjatywy, przez cały rok, będą zapisywane na specjalnej platformie internetowej www.darna100.pl

Wobec stulecia urodzin Karola Wojtyły odpowiedzią na jego wezwanie, aby „to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”, będzie stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo.

Zachęceni słowami O. Macieja Zięby OP: "Dobrze zapamiętałem papieskie słowa, aby nie stawiać pomników kamiennych, ale próbować tworzyć pomniki serca. Przez akcję Dar na Stulecie chcemy zbudować duchowy pomnik dla Jana Pawła II" zaangażujmy się w akcję na miarę swoich możliwości. Wsparcie naszego wspólnego dzieła jakim jest dokończenie budowy katolickiego przedszkola będzie doskonałą odpowiedzią na wezwanie naszego Papieża Polaka - Przyjaciela dzieci.

Dlatego prosimy Ofiaruj SWÓJ DAR i stwórz najpiękniejszy pomnik Jana Pawła II, budowany w sercach najmłodszych.