Podsumowanie I etapu

Podsumowanie I etapu

Kochani Przyjaciele!

Nadszedł czas podsumowania pierwszego etapu akcji www.zrob1malykrok.pl dla dzieci. Dzięki Waszej pomocy odnieśliśmy prawdziwy sukces! To świetny powód, by nam wszystkim pogratulować.

Z ogromną radością w sercu chcemy poinformować, że 13 grudnia 2015 roku zakończyłyśmy I etap stawiania małych kroków (dużych skoków też). Tym razem wsparło nas 1671 osób na łączną kwotę 200 128,21 zł (Tutaj: Lista Darczyńców).

Natomiast w ramach ogólnopolskiej kampanii ”Kilometry Dobra” udało się zebrać 217 633,76 zł (Tutaj: Podsumowanie kampanii „Kilometry Dobra”)

Wielki sukces!

Odnieśliśmy go dzięki Wam. Jesteście naprawdę wielcy! Możemy zawsze na Was liczyć 🙂 Jesteście najlepszym przykładem, że do czynienia dobra potrzeba otwartego serca, a nie przysłowiowego „grubego portfela”. Z serca Wam za to dziękujemy! Stajecie się budowniczymi wielkiego dzieła – katolickiego przedszkola dla dzieci.

Jakże małe są nasze słowa, aby wyrazić wdzięczność, która kryje się w naszych sercach, wdzięczność Wam wszystkim, którzy wspomagacie nas swoją modlitwą oraz pomocą finansową i materialną.

Nasz dług wdzięczności wyrażamy w codziennej modlitwie. W tym szczególnym Roku Jubileuszowym codziennie polecamy Was i Wasze rodziny Bożemu Miłosierdziu, odmawiając koronkę. Modlimy się również za Was w czasie pierwszopiątkowej Eucharystii, które jest sprawowana w Waszych intencjach.

Co udało się zrobić?

Z wielką radością spoglądamy na wyniki tegorocznych prac przy murze od strony wewnętrznej, która jest jedną ze ścian budynku:

  • został wykonany I etap prac obejmujący wzmocnienie i stabilizację fundamentów muru na długości planowanego przedszkola, wypełnienie posadowienia murów fundamentowych na arkadach oraz izolację poziomą (w części podziemnej) na kwotę 175 926,09 zł (w tym od Konserwatora i Marszałka otrzymałyśmy dotacje w kwocie 60 000,00 zł),
  • wykonano zewnętrzną instalację gazową na kwotę 54 394,20 zł,
  • wykonano ogrom prac demontażowych wewnątrz budynku (kotłowni, grzejników, instalacji, pralni wraz z kamiennymi wannami), wywieziono tony gruzu i przeprowadzono wiele innych prac przygotowawczych na łączną kwotę 33 600,00 zł,
  • wykonano fundamenty (ławy, stopy fundamentowe, słupy żelbetowe) przy murze obronnym od strony wewnętrznej, co było niezbędne dla budowy przedszkola. Wypłacono w tym celu zaliczkę w kwocie 70 000,00 zł (a warto podkreślić, że pracownicy wciąż wykonują prace przy tym zadaniu!).

Zapraszamy Was teraz galerii zdjęć z prowadzonych obecnie prac (wystarczy kliknąć tutaj).

Zrealizowaliśmy również kampanię Kilometry Dobra, dzięki której zebraliśmy 217 633,76 zł. Jej organizacja kosztowała nas 16 590,95 zł.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu udało się dokonać tak wiele.

Wykonany został ogrom żmudnej pracy, której efekty może mało widać, patrząc na zdjęcia. Była ona jednak absolutnie niezbędna, by kontynuować dalsze prace budowlane przy przedszkolu. O dalszych naszych planach związanych z akcją i pracach, które będziemy kontynuować na wiosnę, napiszemy już wkrótce.

Niech Święty Benedykt wstawia się we wszystkich Waszych potrzebach, wyprasza dobro i moc łaski Bożej na każdy dzień, niechaj ten rok będzie bogaty w Jego Łaskę i Miłosierdzie.

Niech Wam Bóg błogosławi!
Zapewniamy o naszej wdzięcznej modlitwie w Waszych intencjach.
Z Panem Bogiem!

Siostry Benedyktynki z Jarosławia
s. Barbara Dendor OSB

tel. 515 275 712, (16) 621 56 64

benedyktynki.jaroslaw@gmail.com
www.benedyktynkiopactwo.pl