Podsumowanie II etapu akcji

DROGI DARCZYŃCO!

Przyszedł czas na podsumowanie II etapu akcji, w którym po raz kolejny wsparło nas 1733 hojnych serc i jak możemy zauważyć - nowych Darczyńców ciągle przybywa. Wspólnie udało się zebrać 253 049,25 zł. To dzięki naszym wspaniałym Darczyńcom prace przy powstającym przedszkolu mogą być kontynuowane.

W ostatnim czasie prace idą pełną parą. Aby zobaczyć postępujące prace, zapraszamy do galerii: TUTAJ

Poniżej przedstawiamy prace, które udało się dokonać w II etapie z zebranych 253 049,25 zł:

• Została wykonana zewnętrzną sieć przyłącza energetycznego zasilania przyszłego budynku przedszkolnego;
• Geodeci wytyczyli ławy, ściany fundamentowe i posadowienia ścian fundamentowych budynku przedszkola;
• Wykonano izolację pionową muru obronnego od strony wewnętrznej piwnic przedszkola;
• Wykonano wykopy na ławy fundamentowe i część podpiwniczenia przedszkola, roboty ziemne koparką oraz wywieziono ziemię;
• Rozebrano relikty fundamentu dawnego budynku gospodarczego z czasów austriackich;
• Wykonano wykopy na piwnicę, w której będą się znajdować magazyny dla potrzeb przedszkola;
• Wylano podkład z chudego betonu pod ławy fundamentowe;
• Wykonano zbrojenia ław fundamentowych i zalano ławy fundamentowe pod ściany żelbetowe;
• „Aby coś zbudować trzeba najpierw coś zburzyć” - ze względu na katastrofalny stan budynku dokonano prawie totalnej rozbiórki w miejscu, w którym powstanie przedszkole.

WDZIĘCZNOŚĆ

Z serca dziękujemy WSZYSTKIM DARCZYŃCOM za hojność serca, za każdy uczyniony KROK w kierunku najmłodszych. Niech Bóg w swoim niezgłębionym miłosierdziu hojnie obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem i wynagrodzi każdy spełniony dobry uczynek. BÓG ZAPŁAĆ!!!