Modlimy się i pracujemy. I nie jesteśmy smutne.

[photo url="/wp-content/uploads/2019/09/ss.OSB_.jpg" title="Siostry"]

Szczęść Boże.

Jesteśmy wspólnotą 6 sióstr zakonnych, żyjących regułą św. Benedykta. Modlitwa i praca nadają rytm naszemu życiu. Prócz wykonywania codziennych domowych zajęć prowadzimy dwie pracownie artystyczne (haftu i kartek okolicznościowych), uprawiamy ogród, posługujemy w kościele. Jesteśmy również otwarte na gości, których nigdy nie brakuje w naszym klasztorze. Organizujemy rekolekcje i zapraszamy młodzież na spotkania z duchowością benedyktyńską.

W pracy i modlitwie towarzyszą nam cały czas słowa naszego Założyciela:

„Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony”.

W ostatnich czterech latach, dzięki wsparciu wielu darczyńców, przyjaciół i ludzi dobrej woli, udało się nam podjąć i przeprowadzić remont kapitalny naszych klasztornych budynków. Były to prace przekraczające nasze możliwości, jednak udało się! Pomogło nam tysiące osób, a budynki ponownie nabrały życia oraz spełniają swoje funkcje.

Powodzenie akcji internetowej, dzięki której udało się nam wykonać ogrom prac, było dla nas wielką łaską, jak również i miłym zaskoczeniem. Wyremontowałyśmy znaczną część założonego w XVII wieku opactwa. Ośmielone hojnością otwartych serc, prosimy pokornie o pomoc w dalszych przedsięwzięciach.

A są one bardzo konkretne. Jesteśmy przekonane, że wróciłyśmy do Jarosławia dzięki Bożemu Miłosierdziu. Pragniemy dziękować Panu Bogu i wszystkim Darczyńcom za całe dobro, jakie otrzymałyśmy i którego nieustannie doświadczamy. Zachęcone przez Ojca Świętego Franciszka do konkretnych dzieł miłosierdzia, zbudowałyśmy Mikołajkowe Przedszkole im. św. Jana Pawła II.

Chcemy dziękować za łaskę powrotu i zapraszać do wdzięczności. Dlatego z całego serca zachęcamy do zrobienia z nami kolejnych kroków. Tym razem dla dzieci. Do nich należy nasza przyszłość!

Wszystkich będących cząstką tego wielkiego dzieła, którzy wspierali duchowo, finansowo i materialnie, otaczamy codziennie swoją modlitwą. Szczególnie w każdy pierwszy piątek miesiąca, gdy sprawowana jest Msza święta w ich intencji.

Wierzymy, że dobry Bóg obdarzy wszystkich Darczyńców, w tym również Ciebie, wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

Dzieci czekają
na Twoją pomoc
Wpłać i pomóż

Przedszkole powstało tylko dzięki pomocy ludzi takich jak Ty.

Wystarczy, że zrobisz tylko jeden mały krok i wesprzesz finansowo nasze dzieło. Każdy mały krok jest dla nas bardzo ważny. Razem możemy zajść naprawdę daleko. Każda kwota, która do nas trafi, zostanie wykorzystana na spłatę zadłużeń za wykonane prace.