Portfolio Category: Zdjęcia

Zakończenie prac przy zabytkowych piwnicach

Zakończono prace przy konserwacji i remoncie zabytkowych piwnic, które polegały na usunięciu wtórnych ścianek i tynków, odsoleniu i impregnacji lica ceglanych ścian. Wykonano tynki renowacyjne i izolację. Skuto wtórną posadzkę oraz przywrócono jej pierwotny poziom wraz z rekonstrukcją ceramicznej nawierzchni posadzkowej. Odtworzone zostały kilkustopniowe schody wraz z balustradą.
więcej

Zabytkowa brama

Oprócz stolarki okiennej wykonana została również zabytkowa, dębowa brama, która została osadzona w oryginalnym późnorenesansowym portalu w murze obronnym.
więcej

Zabytkowe okna

W budynku przedszkola udało się wykonać piękne, zabytkowe okna, na które tak długo czekaliśmy... Wykonana stolarka okienna podkreśla i utrzymuje zabytkowy charakter budynku i nadaje mu niepowtarzalny wygląd - widać to na załączonych zdjęciach :)
więcej

Przyjazny ogród

W ostatnim czasie zakończony został I etap prac odtworzeniowych i pielęgnacyjno-konserwacyjnych przyklasztornego ogrodu. Celem tego etapu była pielęgnacja drzew i krzewów z częściową ich wycinką oraz nasadzenie nowych. Wytyczono kwatery, które będą systematycznie zagospodarowywane poprzez nasadzenia oraz  ścieżki spacerowe. Dzięki temu ogród został częściowo uporządkowany i staje się coraz piękniejszy.
więcej