AŻ MIŁO POPATRZEĆ!!!

AŻ MIŁO POPATRZEĆ!!!

Wielki sukces!!! I etap prac remontowo-konserwatorskich baszty nr VI za nami. Trudno uwierzyć że z takiej ruiny powstało takie cudo... Nie byłoby to jednak możliwe bez dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w kwocie 496 113,84 zł, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu - 70 000,00 zł, przy udziale wkładu własnego 19 558,46 zł - pochodzącego z ofiar i pracy sióstr.

Realizacja zadania polegała na: zabezpieczeniu fundamentów, wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej (pionowej i poziomej), naprawie murów od strony wewnętrznej, wymianie stropu piętra, odbudowie schodów zewnętrznych piętra i wejścia na parter, wymianie więźby dachu i pokrycia gontowego, wykonaniu trzonu kominowego i nadproży nad otworami, konserwacji ceglanych elewacji oraz jej hydrofobizację.

Na naszym remontowym podwórku pracowali także radośni Górale, którzy fachowo wykonali pokrycie gontowe naszej baszty. Serdecznie im dziękujemy, jak również naszej ekipie budowlanej, za kolejny kawał wykonanej roboty.

Zapraszamy do galerii: TUTAJ zdjęcia.