Kolejny odcinek muru odnowiony

Siły robocze i środki finansowe ostatnich  miesięcy zostały skierowane na prace remontowe i konserwatorskie przy kolejnym odcinku muru obronnego, od  strony wewnętrznej i  zewnętrznej.  Została wykonana  izolacja  pionowa fundamentów murów od strony wewnętrznej i zewnętrznej, (odcinka C i D) na dł. 54,22 mb,  oraz remont i konserwacja techniczna i estetyczna części nadziemnej muru obronnego (odcinka D)  na dł. 37,17 mb.

Ogólny koszt prac opiewał na kwotę: 527 302,56 zł.

Efekt prac zawdzięczamy otrzymanej dotacji :
- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 450 000,00 zł
- Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - 50 000,00 zł
- oraz  przy udziale wkładu własnego (z ofiar gości i z pracy sióstr) - 32 373,20 zł

Dzięki pozyskanym dotacjom i profesjonalnym zabiegom naszych fachowców mury obronne opactwa z roku na rok nabierają przepięknego wyglądu, co cieszy serce i daje perspektywę do kontynuowania dalszych systematycznych prac przy przedszkolu i tworzenia bezpiecznej przestrzeni dla dzieci.

Dziękujemy p. Zbigniewowi i FACHOWEJ firmie budowlanej, za kawał wykonanej, dobrej, roboty, a Darczyńcom za wszelką pomoc.

Zapraszamy do galerii: TUTAJ zdjęcia.