Pierwsze prace

Pierwsze prace

Spoglądając na stronę akcji, możemy zauważyć, że licznik idzie w górę.

Dzięki dotychczasowym wpłatom i środkom zebranym podczas kampanii „Kilometry Dobra” prace posuwają się do przodu. Budynek jest w opłakanym stanie, więc nie jest to takie proste.

Prace porządkowe i przygotowawcze rozpoczęły się już jesienią 2014 roku, a było ich niemało. Cieszymy się, że do budynku przedszkola została wówczas wykonana zewnętrzna sieć ogólnospławna kanalizacyjna wraz z przyłączami oraz sieć wodociągowa. W jesieni została wykonana część przyłącza gazowego i zakończono ją w tym roku.

Bogu niech będą dzięki!

Koszty inwestycji gazowej w kwocie 54 394,20 zł zostały pokryte z funduszy zebranych w ramach akcji „Kilometry Dobra”.

Ważne prace w kierunku przedszkola

Obecnie nasi pracownicy zajmują się fundamentami muru obronnego stanowiącego ścianę budynku, gdyż od niego musieliśmy rozpocząć olbrzymi remont.
Wykopy o głębokości 4 m na długości planowanego przedszkola, wyciąganie ziemi na powierzchnię i podbicie muru bloczkami, to niezmiernie odpowiedzialna i niebezpieczna praca, którą wykonywano bez użycia jakiegokolwiek mechanicznego sprzętu, wyłącznie łopatą i ludzkimi rękami.

Koszt tych prac wynosi ok. 220 000 zł.

Dzięki Waszej modlitwie i pomocy finansowej, oraz minimalnemu w tym roku wsparciu Konserwatora Zabytków (30 000 zł) i Marszałka Województwa (30 000 zł), idziemy do przodu małymi kroczkami.

Aby zobaczyć zdjęcia z prowadzonych obecnie prac zapraszamy do galerii na stronie akcji.

Aby zabezpieczyć przed mrozami wykonane dotychczas prace przy fundamentach muru, musimy jeszcze przed zimą wykonać izolację pionową oraz wylać ławy, stopy fundamentowe, słupy żelbetowe przy murze obronnym od strony wewnętrznej. Dzięki temu będzie można zasypać istniejące wykopy. Koszt tych prac obliczono na 88 938,27 zł.

Pozwoli to na dalsze prace przy przedszkolu.

Wierzymy, że dzięki Bożej pomocy i ludzkiej ofiarności uda nam się zrealizować zaplanowane prace. Każde wsparcie jest dla nas niezwykle cenne, a pojedynczy Darczyńca staje się częścią wielkiego dzieła.

Serdecznie prosimy, pomóż nam, zrób 1 mały krok dla dzieci!