TUŻ PRZED ZIMĄ UDAŁO SIĘ!!!

TUŻ PRZED ZIMĄ UDAŁO SIĘ!!!

W budynku przedszkola udało się nam wykonać piękne, zabytkowe okna, na które tak długo czekaliśmy, a także dębową bramę,  która została osadzona w oryginalnym późnorenesansowym portalu w murze obronnym.

TUTAJ zdjęcia okien, zaś TUTAJ zabytkowej bramy.

Zakończono również prace przy konserwacji i remoncie zabytkowych piwnic, które polegały na usunięciu wtórnych ścianek i tynków, odsoleniu i impregnacji lica ceglanych ścian. Wykonano tynki renowacyjne i izolację. Skuto wtórną posadzkę oraz przywrócono jej pierwotny poziom wraz z rekonstrukcją ceramicznej nawierzchni posadzkowej. Odtworzone zostały kilkustopniowe schody wraz z balustradą. TUTAJ zdjęcia.

Wartość powyższych prac wyniosła:  287 254,64 zł i została sfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa w kwocie: 175 000,00 zł, Marszałka Województwa Podkarpackiego: 100 000,00 zł  i środków własnych: 12 254,64 zł.

Dzięki temu mamy stan surowy zamknięty, który pomoże nam kontynuować zaległe prace z VII etapu.

Ponieważ otrzymane dotacje oraz sprzyjająca pogoda skoncentrowały nasze prace w otoczeniu budynku przedszkola, priorytetem było wykonanie ich w ustalonym terminie. Wyznaczone prace VII etapu akcji realizujemy obecnie krok po kroku, równolegle z pracami VIII etapu wewnątrz budynku, nie bojąc się już zimy 🙂